GPS
Station Total Distance (km) Distance to Next Station (km) Total Ascent (m) Ascent to Next Station (m) Descent to Next Station Time Limit (hrs) Facilities
Başlangıç 0 21 0 174 205 0:00
Checkpoint - 1 Science in Sport 21 23.2 174 96 73 1:15
Checkpoint - 2 44.2 16.8 270 195 187 2:30
Finish 61 0 465 0 0 3:30

Programme


23 February 2019

10:00 - 22:00 Race kit delivery - AKRA Hotel Antalya

10:00 - 19:00 Expo

16:00 - 17:00 Gran Fondo Panel with the organizer - AKRA Otel Antalya

17:30 - 18:30 Technical Briefing - AKRA Hotel Antalya

 

24 February 2019

07:30 - 17:00 Expo

06:00 - 07:30 Race kit delivery - AKRA Hotel Antalya

             08:00 Long Course (92 km) Start - Lara Street Start Point

             08:30 Short Course (61 km) Start - Lara Street Start Point

             13:00 AKRA Gran Fondo Antalya Award Ceremony - Finish Point

Rules and Regulations


General Information

AKRA Gran Fondo Antalya is an amateur road bike race, consisting of two individual routes.

The race will be held under the regulations of the UCI and the Turkish Cycling Federation.

The short, 62 km race starts on February 24, 2019 at 08:30 at Eski Lara Street and finishes at the same point, after a 465 m+ ascent.

Registration Fee

AKRA Gran Fondo Antalya - Short Course (62 km) registration fees:

- Non-refundable registration fee: 160 TL
- Refundable registration fee: 190 TL (Fully refundable if registration is cancelled until 11 February 2019)
- Registration fee after 11 February 2019: 190 TL (Non-refundable)

The payments need to be made during the online registration.

The last date for registrations is 18 February 2019 and the payment should be made until this date for the registration to be valid.


Read More

List of Participants

List No Name Surname Team Category Country    
1 Meral Tolunay FTA Bisiklet Tk. Master Women (40-44)    
2 İlker Ünal BBK Master Men (45-49)    
3 Uygar Karadayı NAZBİDOS Master Men (40-44)    
4 Ayşe Akgündüz VELODORLİON Master Women (40-44)    
5 Erol Özbey PELOTON İSTANBUL Master Men (45-49)    
6 Erhan Olgun FERDİ Master Men (35-39)    
7 Faramarz Can Cevatzade Salomon Cappadokya Master Men (50-54)    
8 Levent Atıl GARMIN TURKEY Master Men (40-44)    
9 Okan Aksoy Demir Adımlar spor kulübü Elite Men (19-34)    
10 Ali Osman Akgündüz VELODORLİON Master Men (45-49)    
11 Burçin Bakaçhan BİREYSEL Master Men (50-54)    
12 Ali Cengiz BİREYSEL Master Men (40-44)    
13 Bülent Eyriparmak VELOSTROM CYCLING TEAM Master Men (40-44)    
14 Bahadır Candemir VELOSTROM CYCLING TEAM Master Men (35-39)    
15 Osman Arslan FERDİ Master Men (35-39)    
16 Hüseyin Subaşı Bireysel Elite Men (19-34)    
17 Fatih Saraçoğlu ÇADOSK RACE TEAM Master Men (35-39)    
18 Gökhan Ertürk ÇADOSK RACE TEAM Master Men (35-39)    
19 Ekrem Özkan ÇADOSK RACE TEAM Master Men (35-39)    
20 Yalçın Özkan EDOST Master Men (40-44)    
21 Ertuğ Ölçer ÇADOSK RACE TEAM Master Men (50-54)    
22 Orhan Selim Selimoğlu Master Men (60-64)    
23 Fatih Yazıcı Ferdi Master Men (40-44)    
24 Cahit Güvensoy BİREYSEL Master Men (50-54)    
25 Umut Yaşar Mucan Elite Men (19-34)    
26 Halil Fatih Akbaş S2r team Paralympic B    
27 Burak Acar MNCAL Youth Men (16-18)    
28 Türker Ecevit Master Men (50-54)    
29 Emre İdikut Ferdi Master Men (35-39)    
30 Murat Özdil Master Men (55-59)    
31 Lütfiye Esra Aksel Master Women (35-39)    
32 Serdar Erkenkalkan Ferdi Master Men (35-39)    
33 Murat Uslu Master Men (35-39)    
34 Tolga Mehmet Akyüz Master Men (40-44)    
35 Taner Aksoy VİZEPEDAL Master Men (50-54)    
36 Engin Tümer S2R Team Master Men (40-44)    
37 Nihal Özdemir Köse Elite Women (19-34)    
38 Mustafa Oral Master Men (40-44)    
39 Zülal Akbaş VELOSTROM CYCLING TEAM Master Men (35-39)    
40 Yalçın Kaya AG TRAINING Master Men (35-39)    
41 Cansu Ur Elite Women (19-34)    
42 Çağdaş Kurtoğlu TUTUNAMAYANLAR Master Men (40-44)    
43 Özlem Bilge Can TUTUNAMAYANLAR Master Women (35-39)    
44 Ahmet Savgat Master Men (35-39)    
45 Gürkan Yener ÇADOSK RACE TEAM Master Men (50-54)    
46 Erkut Yalmanyalgın CAT Master Men (55-59)    
47 Oğuz Kutlu Aşık Master Men (40-44)    
48 Çağrı Göktaş TUTUNAMAYANLAR Master Men (40-44)    
49 Alp Somer Master Men (45-49)    
50 Selim Mutlu Elite Men (19-34)    
51 Hasan Elmalı BİREYSEL Elite Men (19-34)    
52 Gökhan Taşdemir MAKÜ Elite Men (19-34)    
53 Murat Dereli Master Men (40-44)    
54 Nurjemal Durnazarova Volt floyd Elite Women (19-34)    
55 Emir Çobanlı Youth Men (16-18)    
56 Baran Sönmez Velomaris & IP Hotels Elite Men (19-34)    
57 Ömer Faruk Örnek SunExpress Elite Men (19-34)    
58 Kemal Palaz Ferdi Master Men (40-44)    
59 Ergun Sezer Master Men (40-44)    
60 Atılgan Balaban Mebikom Master Men (45-49)    
61 Şadi Kara EDOST Master Men (50-54)    
62 Burak Abacıoğlu SASfit Spor Kulübü Paralympic B    
63 Abdulkadir Özoğul SASfit Spor Kulübü Paralympic B    
64 Can Hakkı Yanlıoğlu Velocity216 Master Men (35-39)    
65 Uğur Erdoğan Master Men (45-49)    
66 Ozan Özlem Trakya Bisiklet Klübü Master Men (35-39)    
67 Buse Özlem Trakya Bisiklet Klübü Master Women (35-39)    
68 Sıddık Ertürk Youth Men (16-18)    
69 Mutlu Karakullukcu Yuzbinkos Master Men (35-39)    
70 Onat Kutlar Trakya Bisiklet Spor Klübü Elite Men (19-34)    
71 Murat Tetik ÇADOSK RACE TEAM Master Men (55-59)    
72 Sezai Vural Göze Master Men (40-44)    
73 Köksal Gençer ELITE CYCLING Master Men (35-39)    
74 Gencer Beken Pedalhane-Aliağa Elite Men (19-34)    
75 Mustafa Göğebakan Antalya Triatlon Spor Kulübü Master Men (40-44)    
76 Ercan Maden Elite Men (19-34)    
77 Ömer Faruk Türk Elite Men (19-34)    
78 Hasan Okçay Nazilli Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü( NAZBİDOS) Master Men (40-44)    
79 Ahmet Gümüş Kdz. Ereğli Bisiklet Sevenler Derneği Master Men (45-49)    
80 Fatih Yılmaz Zeytinburnu bisklet kulübü Youth Men (16-18)    
81 Görkem Güngör Atakent Cycling Team Elite Men (19-34)    
82 Kağan Yıldırım Bireysel Elite Men (19-34)    
83 Barış Asa Ferdi Paralympic B    
84 Kemal Özdemir Çelmek Paralympic B    
85 Erkan Oruç Master Men (35-39)    
86 Sinem Korular Borusan Bisiklet Kulübü Master Women (40-44)    
87 Sabih Bağcı Trakya Bisiklet ve Spor Kulübü Elite Men (19-34)    
88 Deniz Kılıç Demir Adımlar Spor Kulübü Elite Men (19-34)    
89 Erol Palaska Grup Deryar Bursa Master Men (60-64)    
90 Cem Tufan Grup Deryar Bursa Master Men (40-44)    
91 Olcay Meşekıran Grup Deryar Bursa Master Men (45-49)    
92 Bilgi Karakurt Ferdi Master Men (35-39)    
93 Pınar Pöhrenk Demir Adımlar Spor Kulübü Master Women (45-49)    
94 Sadık Pöhrenk Demir Adımlar Spor Kulübü Master Men (45-49)    
95 Atilla Demircan Kdz eregli bisiklet sevenler dernegi Master Men (40-44)    
96 Hüseyin Tülü FTA Bisiklet Tk. Master Men (35-39)    
97 Mustafa Parlar FTA Bisiklet Tk. Master Men (40-44)    
98 Serhat Cihan FTA Bisiklet Tk. Master Men (35-39)    
99 Hakan Çetin FTA Bisiklet Tk. Elite Men (19-34)    
100 İrfan Erdoğan FTA Bisiklet Tk. Master Men (45-49)    
101 Eren Gökçe FTA Bisiklet Tk. Youth Men (16-18)    
102 Seçkin Tedik FTA Bisiklet Tk. Elite Men (19-34)    
103 Céline Lecoutre Balcı FTA Bisiklet Tk. Master Women (40-44)    
104 Burak Şerif Balcı FTA Bisiklet Tk. Elite Men (19-34)    
105 Oğuz Öztürk FTA Bisiklet Tk. Master Men (40-44)    
106 Zeynep Güzel FTA Bisiklet Tk. Master Women (40-44)    
107 Aşkın Güzel FTA Bisiklet Tk. Master Men (45-49)    
108 Ömer Onur Atay FTA Bisiklet Tk. Master Men (40-44)    
109 Sinan Kazan FTA Bisiklet Tk. Master Men (40-44)    
110 Alper Rengiz Demir Adımlar Spor Kulübü Master Men (35-39)    
111 Zafer Öztürk FTA Bisiklet Tk. Master Men (40-44)    
112 Habibe Rengiz Demir Adımlar Spor Kulübü Elite Women (19-34)    
113 Ersan Kaçan INDIVIDUAL Master Men (60-64)    
114 Eren Akdağ Demir Adımlar Spor Kulübü Elite Men (19-34)    
115 Mehmet At FTA Bisiklet Tk. Master Men (45-49)    
116 Ahmet Barazi Demir Adımlar spor kulübü Elite Men (19-34)    
117 Johan Huyghe Like2BikeTurkey Master Men (60-64)    
118 Yasemin Özcan FTA Bisiklet Tk. Elite Women (19-34)    
119 Aleyna Mavitaş FTA Bisiklet Tk. Master Women (45-49)    
120 Mesut Gencer Topaloğlu Elite Men (19-34)    
121 Birgül Uy FTA Bisiklet Tk. Master Women (45-49)    
122 Mustafa Uğur Çolak SunExpress Master Men (35-39)    
123 Kerem Çamlıbel SunExpress Master Men (35-39)    
124 Şahin Demirkıran FTA Bisiklet Tk. Master Men (35-39)    
125 Selahattin Tanyeri SunExpress Master Men (35-39)    
126 Gizem Munar SunExpress Elite Women (19-34)    
127 Tuğçe Demirçalı SunExpress Elite Women (19-34)    
128 Anıl Candan SunExpress Elite Men (19-34)    
129 Cevat Yiğit SunExpress Master Men (35-39)    
130 Barış Özegemen kuşadası belediye spor Elite Men (19-34)    
131 Selda Soylu Sunexpress Master Women (35-39)    
132 Özgür Acar SunExpress Master Men (35-39)    
133 Ertan Elmas VELOSTROM CYCLING TEAM Master Men (40-44)    
134 Hidayet Akbel Dolunay Bisiklet Spor Kulübü Elite Men (19-34)    
135 Yakup Cemil Kamış Dolunay Bisiklet Spor Kulübü Elite Men (19-34)    
136 Atilla Sözen Dolunay Bisiklet Spor Kulübü Master Men (35-39)    
137 Sedat Usluy Yalova spor Master Men (55-59)    
138 Aytunç Alp VELOTALYA Master Men (50-54)    
139 Recep Ayrancı Dolunay Bisiklet Spor Kulübü Elite Men (19-34)    
140 Zafer Sezer Dolunay Bisiklet Spor Kulübü Master Men (35-39)    
141 Ahmet Can Aslan Zone-B Elite Men (19-34)    
142 Gökçen Ayvaz SunExpress Master Men (50-54)    
143 Alper Adaş Demir Adimlar Spor Klübü Master Men (40-44)    
144 Elnur Guluzade Elite Men (19-34)    
145 Ertekin Alukan AKDENİZ BİSİKLET Master Men (50-54)    
146 Sami Gemicioğlu Master Men (40-44)    
147 Tarık Gül Cyclist Türkiye Master Men (40-44)    
148 Akın Arslan PIN Cycling Elite Men (19-34)    
149 Yunus Emre Baştabak Elite Men (19-34)    
150 Hakan Aydın ATAKENT CYCLING TEAM Elite Men (19-34)    
151 Murat Tumay Master Men (45-49)    
152 Sinem Özdil Demir adımlar spor kulübü Elite Women (19-34)    
153 Merve Önler Elite Women (19-34)    
154 Elif Gül Bayındır VELOMARİS TEAM & IP HOTELS Elite Women (19-34)    
155 Tuncay Özışık Antalya Bisiklet Derneği Master Men (50-54)    
156 Vedat Aksu Antalya Bisiklet Derneği Master Men (55-59)    
157 Erdal Özdemir EDOST Master Men (55-59)    
158 Hakan Özkan ANKARA BİSİKLET GRUBU Master Men (45-49)    
159 Bali Mustafa Güçyetmez FTA Bisiklet Tk. Master Men (40-44)    
160 İsmail Alperen Öğüt Elite Men (19-34)    
161 Necati Turan Master Men (40-44)    
162 Enes Tetik İsbidos Youth Men (16-18)    
163 Yalçın Çetin Bike Düzce Master Men (35-39)    
164 Melih Beyhan Vaillant Isparta Bisiklet Takımı Master Men (40-44)    
165 Mehmet Çetinkaya Vaillant Isparta Bisiklet Takımı Master Men (35-39)    
166 Erhan Fırat FTA Bisiklet Tk. Master Men (40-44)    
167 Edip Hatipoğlu MRL Master Men (35-39)    
168 Vecdi Türk EnVelo Master Men (55-59)    
169 Alpaslan Coşkunoğlu FTA Bisiklet Tk. Master Men (35-39)    
170 Ahmet Şahinöz GÖZEN Elite Men (19-34)    
171 Mahmut Kurtar FTA Bisiklet Tk. Master Men (35-39)    
172 Mustafa Çalışkan FTA Bisiklet Tk. Master Men (40-44)    
173 Refik Ümit Görgülü Nazilli Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü(NAZBİDOS) Master Men (50-54)    
174 Candaş Ocaktar FTA Bisiklet Tk. Master Men (45-49)    
175 Sarah Alara İşkin FTA Bisiklet Tk. Youth Women (16-18)    
176 Ümit Yavuz BİREYSEL Master Men (35-39)    
177 Rıza Ulusoy FTA Bisiklet Tk. Master Men (35-39)    
178 Savaş Salman FTA Bisiklet Tk. Elite Men (19-34)    
179 Kağan Dağtekin Borusan Bisiklet Master Men (40-44)    
180 Engin Yergök VELOTALYA Master Men (45-49)    
181 İsmail Sır Velotalya Master Men (45-49)    
182 Ahmet Gökoğlu Ferdi Master Men (50-54)    
183 Gürel Günbahar VELOTALYA Master Men (45-49)    
184 Birhan Varol VELOTALYA Master Men (55-59)    
185 Ahmet Çağlar Biber PIN Cycling Elite Men (19-34)    
186 Ömer Tanrıverdi FTA Bisiklet Tk. Master Men (40-44)    
187 Salih Küçüktuna PIN Cycling Master Men (40-44)    
188 Deniz Varol FTA Bisiklet Tk. Master Men (40-44)    
189 Burhan Gümüşoğlu VELOTALYA Master Men (50-54)    
190 Serdar Çağan Master Men (40-44)    
191 Ahmet Vakur Gür Elite Men (19-34)    
192 Meliha Elitaş Trakya bisiklet kulübü Master Women (50-54)    
193 Uğur Aral Master Men (40-44)    
194 Tolga Çobanoğlu VELOTALYA Master Men (35-39)    
195 Taylan Budak VELOTALYA Master Men (45-49)    
196 Nazif Karaaslan VELOSTROM CYCLING TEAM Master Men (40-44)    
197 Emin Işık Ferdi Elite Men (19-34)    
198 Mohammed Alsaud Elite Men (19-34)    
199 Ebru Çelikkoparan Master Women (45-49)    
200 Hamza Bahadır Eser Vaillant Isparta Bisiklet Takımı Master Men (40-44)    
201 Ömer Faruk Acemoğlu Master Men (40-44)    
202 Sebahattin Abanoz Master Men (40-44)    
203 F. Neslihan Ünür Mekik Master Women (40-44)    
204 Ercan Mekik Master Men (45-49)    
205 Serkan Kavak Master Men (40-44)    
206 Hasan Şişek FERDİ Elite Men (19-34)    
207 Altay Uysal SHIMANO Elite Men (19-34)    
208 Hasan Çelik AKRA Master Men (35-39)    
209 Selçuk Çakmakcı Ferdi Master Men (50-54)    
210 Bülent Akdeniz VELOMARİS TEAM & IP HOTELS Master Men (45-49)    
211 Selahattin Sertcan Ferdi / ANKARA Master Men (65+)    
212 Abdullah Yıldırım AYDIN GENÇLİK SPOR KLUBÜ Master Men (35-39)    
213 Mehmet Refik Sezgin NASHIRA CYCLING TEAM Master Men (35-39)    
214 Serdar Yılmaz Biresysel Master Men (40-44)    
215 Soner Çelik Ferdi Elite Men (19-34)    
216 Hale Daldal YÜZ BİN KOŞ Master Women (40-44)    
217 Enes Kalfa Elite Men (19-34)    
218 Ömer Aksu Kess Bisiklet Youth Men (16-18)    
219 Remzi Atasagun Poyrazoğlu Yeni Yol Bisiklet Grubu Youth Men (16-18)    
220 Murat Korkmaz Ferdi Youth Men (16-18)    
221 Tuğba Hızlan DESK Elite Women (19-34)    
222 Taner Demirci Elite Men (19-34)    
223 Meltem Aydın AKRA Elite Women (19-34)    
224 Rabia Mercan Kıllıoğlu AKRA Elite Women (19-34)    
225 Yusuf Yiğithan Suakar AKRA Elite Men (19-34)    
226 Ufuk Çakır AKRA Elite Men (19-34)    
227 Gözde Aytar AKRA Elite Women (19-34)    
228 Nasuh Acar AKRA Master Men (40-44)    
229 Devrim Özçelik AKRA Master Men (45-49)    
230 Mustafa Atışçı AKRA Master Men (35-39)    
231 Orkut Altan AKRA Master Men (50-54)    
232 Murat Tunçkıran AKRA Master Men (40-44)    
233 Nihat Kaçagan AKRA Master Men (55-59)    
234 Timuçin Hindioğlu AKRA Master Men (35-39)    
235 Onur Destan ÇARŞAMBA AKŞAMI BİSİKLETÇİLERİ Elite Men (19-34)    
236 Atilla Çıkan AKRA Master Men (50-54)    
237 Selçuk Hüsnü Güçlü AKRA Master Men (35-39)    
238 Bayram Yaşar AKRA Master Men (35-39)    
239 Sinan Arkar Green Pedal Bisiklet Kulübü Master Men (40-44)    
240 Saniya Öztürk AKRA Master Women (35-39)    
241 Bülent Boran Hendek ferdi Master Men (45-49)    
242 Özgür Gülhan Green Pedal Bisiklet Kulübü Master Men (45-49)    
243 Esengül Çörtük Ferdi Elite Women (19-34)    
244 Doğukan Doğan Akdeniz Üniversitesi Bisiklet Takımı Elite Men (19-34)    
245 Emrah Öztürk Elite Men (19-34)    
246 Ramazan Titiz Manisa Bisiklet Spor Kulübü Derneği (MABİD) Master Men (35-39)    
247 Ziya Bilgitoğlu Bireysel Elite Men (19-34)    
248 Eren Arda FERDİ Master Men (45-49)    
249 Cem Mang POLATLI BİSİKLET GRUBU Master Men (40-44)    
250 Ali Yıldırım Aytemiz Alanyaspor Master Men (35-39)    
251 Ahmet Erdoğan POLATLI BİSİKLET GRUBU Master Men (35-39)    
252 Eren Yavuz POLATLI BİSİKLET GRUBU Youth Men (16-18)    
253 Mehmet Çelik ISPARTA BÖLGESPOR KULÜBÜ Master Men (60-64)    
254 Celil Çetiner Aytemiz Alanyaspor Master Men (35-39)    
255 Mustafa Tokmak FERDİ Youth Men (16-18)    
256 Mehmet Ali Tanaydi VELOMARİS TEAM & IP HOTELS Master Men (65+)    
257 Hakan Süleyman Duran Elite Men (19-34)    
258 Ferit Yavuz Ferdi Master Men (35-39)    
259 Batuhan İnceler Bireysel Youth Men (16-18)    
260 Mehmet Çavuş VELOMARİS TEAM & IP HOTELS Master Men (45-49)    
261 Habib Bartu Gökalp İTÜ Bisiklet Takımı Elite Men (19-34)    
262 Çiğdem Kalaycıoğlu FTA Bisiklet Tk. Master Women (40-44)    
263 Oğuz Ozan Dokuz Eylül Spor Kübü Elite Men (19-34)    
264 Sertan Yetişkin AYTEMİZ ALANYASPOR Master Men (35-39)    
265 İbrahim Güney Hüddosk Elite Men (19-34)    
266 Çağatay Bengi NASHIIRA CYCLING TEAM Master Men (45-49)    
267 Uğur Kaplan FERDİ Master Men (35-39)    
268 Murat Kacar Master Men (35-39)    
269 Hasan Gülnar Master Men (35-39)    
270 Hakan Koparal Ferdi Master Men (45-49)    
271 Gökhan Akkoyunlu Antalya Bisiklet Derneği Master Men (45-49)    
272 Tamer Ünlü Elite Men (19-34)    
273 Mehmet Tavaslı FERDİ Master Men (55-59)    
274 Altan Artan Master Men (40-44)    
275 Rıza Aydın Master Men (45-49)    
276 Tamer Şen Bireysel Master Men (60-64)    
277 Mustafa Karaduman Ayyildiz Spor Klubu Master Men (40-44)    
278 Chenthuran Balasubramaniam AG Training Master Men (35-39)    
279 Mehmet Çubukçuoğlu Master Men (45-49)    
280 Koray Coşkunfırat FERDİ Master Men (50-54)    
281 Levent Kandemir Alanya Bisiklet Performans Spor Kulübü Master Men (35-39)    
282 Esra Deniz Tarhan İzmir gaziemir atletizm spor kulübü Master Women (45-49)    
283 Mehmet Akif Baykan Alanya Bisiklet Performans Spor Kulübü Master Men (55-59)    
284 Ebubekir Kulekaya FETHİYE GENLİK HİZMETLERİ VE SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ Master Men (45-49)    
285 Ahmet Çetin Deveci VELOTALYA Master Men (50-54)    
286 Hamdi Güneş ANTALYA TRİATLON SPOR KULÜBÜ Master Men (55-59)    
287 Umut Güler Ferdi Master Men (35-39)    
288 Marsel Eskinazi Master Men (60-64)    
289 Murat Öztürk Ferdi Master Men (45-49)    
290 Yusuf Akgür İTÜ Bisiklet Takımı Elite Men (19-34)    
291 Umut Mersin Master Men (35-39)    
292 Ozan Bal THE YOLLULAR Master Men (35-39)    
293 Emirhan Adaşıroğlu Ferdi Youth Men (16-18)    
294 Abdullah Türkmen KARAMAN EKSTREM BİSİKLET VE DOĞA SPORLARI GENÇ.VE S.K. DERNEĞİ Master Men (35-39)    
295 Fatih Özdemir THE YOLLULAR Elite Men (19-34)    
296 R.Cüneyt Doğan THE YOLLULAR Master Men (35-39)    
297 Aziz Ünsal Karaman KAPAKLI BELEDİYESİ BİSİKLET KULÜBÜ Elite Men (19-34)    
298 Barış Özer Ferdi Elite Men (19-34)    
299 Orçun Berk Özkan Youth Men (16-18)    
300 Şerefcan Şentürk Alanya Bisiklet Performans Spor Kulübü Elite Men (19-34)    
301 Serdar Özkan Master Men (45-49)    
302 Olcay Mutlu Ferdi Master Women (60-64)    
303 Satuğ Küçükkayalar BUBİDOSD Master Men (55-59)    
304 Furkan Özşafak İTÜ Bisiklet Takımı Elite Men (19-34)    
305 Hasan Yüngeviş Larende Bisiklet Master Men (35-39)    
306 Buğra Deda İTÜ Bisiklet Takımı Elite Men (19-34)    
307 Hıdır Ural Master Men (35-39)    
308 Bülent Üngür Elite Men (19-34)    
309 Sezgi Yürüt Elite Men (19-34)    
310 Eren Demircan Elite Men (19-34)    
311 Özgür Özkan Nazilli Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü Master Men (45-49)    
312 Murat Değişici Velospeed İnegol Master Men (35-39)    
313 Bülent Kandemir Alanya bisiklet performans kulübü Master Men (55-59)    
314 Özlem Sakarya Can BİREYSEL Master Women (40-44)    
315 Ulaş Kaya Larende Bisiklet Master Men (40-44)    
316 Serkan Demirel Master Men (35-39)    
317 Abdurrahman Ülken İTÜ Bisiklet Takımı Elite Men (19-34)    
318 Furkan Akalın Youth Men (16-18)    
319 Arman Aziz Karagül Bireysel Master Men (40-44)    
320 Emrullah Sarı İnegöl Velospeed Master Men (50-54)    
321 Tarık Altınkaya BÜYÜKÇEKMECE BİSİKLET KULÜBÜ Master Men (35-39)    
322 Hilal Dikenler Hançe BÜYÜKÇEKMECE BİSİKLET KULÜBÜ Master Women (45-49)    
323 Mehmet Sezai Ünal UŞAK TEAM Master Men (50-54)    
324 İbrahim Hakan Yılmaz AKRA Master Men (45-49)    
325 Oğuz Özçelik Probike Karaköy Master Men (35-39)    
326 Pelin Bayram Probike Karaköy Elite Women (19-34)    
327 Cem Baytekin Probike Karaköy Master Men (45-49)    
328 Mustafa Uğur Özel veloON6 Master Men (50-54)    
329 Mustafa Taşyıldız Yıldız gıda Armada Master Men (50-54)    
330 Sera Sayar Marathonist Elite Women (19-34)    
331 Altan Kalay Muğla Menteşe Belediyespor Klübü Master Men (40-44)    
332 Osman Tatlıcılar FERDİ Master Men (55-59)    
333 Mehmet Ertan Akıncı Master Men (50-54)    
334 İsmail Demir Trakya Bisiklet Ve Spor Kulübü Elite Men (19-34)    
335 Çağatay Çetin PEDALHANE ALİAĞA Elite Men (19-34)    
336 Burak Debreli Pedalhane Aliağa Elite Men (19-34)    
337 Hasan Özbay FERDİ, ANKARA Master Men (60-64)    
338 Selim Duman PEDALHANE ALİAĞA Master Men (35-39)    
339 Sabri Koca Aliağa-Pedalhane Master Men (35-39)    
340 Hüsnü Sundu SUNDU BİSİKLET Master Men (40-44)    
341 Hakan Şenöz Ferdi Master Men (45-49)    
342 Cihat Yurtseven NASHIRA CYCLING TEAM Master Men (55-59)    
343 Oğuz Bodur Antalyaspor Elite Men (19-34)    
344 Burhan Cömertoğlu ANTALYASPOR Master Men (35-39)    
345 Metin Cengiz Shimano Master Men (60-64)    
346 İbrahim Tekinışık KPMG Cycling Club Elite Men (19-34)    
347 Oruç Özgen Ünlüsoy KPMG Cycling Club Master Men (35-39)    
348 Sedat Keskin İZGEM CARRARO Elite Men (19-34)    
349 Tuncay Geçim SHIMANO Master Men (35-39)    
350 Mustafa Şirin SHIMANO Elite Men (19-34)    
351 Bilal Bitirim Green Pedal Cycling Master Men (45-49)    
352 Ali Berkay Poyrazoğlu Elazığ Doğa Koleji Bisiklet grubu Youth Men (16-18)    
353 Sabri Yiğit Üfler ANTALYASPOR Elite Men (19-34)    
354 Hikmet Koç Giresun Lisesi Bisiklet İzcilik Dağcılık S.K Derneği Elite Men (19-34)    
355 Genco Türkoğlu Nazilli Bisiklet ve doğa sporları kulübü( NAZBİDOS ) Master Men (35-39)    
356 Mehmet Suat Avar CAT Master Men (50-54)    
357 Mustafa Çelik ANTALYASPOR Master Men (50-54)    
358 Ali Bıdı ANFAŞ Master Men (65+)    
359 Özcan Öcük ferdi Master Men (35-39)    
360 Tanju Terzi Elite Men (19-34)    
361 Öykü Yorgun Elite Women (19-34)    
362 Sabri Yorgun Master Men (50-54)    
363 İlhan Yorgun Elite Men (19-34)    
364 Eren Şenyüz Nazilli Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü ( NAZBİDOS ) Youth Men (16-18)    
365 Ahmet Atıcı Nazilli Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü ( NAZBİDOS ) Youth Men (16-18)    
366 Mustafa Çakar Nazilli Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü ( NAZBİDOS ) Youth Men (16-18)    
367 Alpaslan Bayıroğlu Antalya Gençlik Merkezi Gençlik ve S.K. Derneği Master Men (55-59)    
368 Cagla Titiz Kose Turgok Master Women (45-49)    
369 Mertcan Çavuşoğlu Ferdi Elite Men (19-34)    
370 Süleyman Çelikkaya Smyrna train Elite Men (19-34)    
371 Murat Atlı Atakent Cycling TEAM Master Men (45-49)    
372 Mustafa Yıldız Bolu belediye bisiklet spor kulubu Youth Men (16-18)    
373 Aykut Aktaş Ayyıldız bisiklet grubu Paralympic B    
374 Cemil Yıldızhan Antalyaspor Master Men (45-49)    
375 Mustafa Toksöz ALBİS Master Men (50-54)    
376 Melikşah Hayırsever İTÜ Bisiklet Takımı Elite Men (19-34)    
377 Yusuf Şimşir İTÜ Bisiklet Takımı Elite Men (19-34)    
378 Onur Okatar PEGASUS Elite Men (19-34)    
379 Hasan Duman Ferdi Master Men (45-49)    
380 Emrah Gürel Ortakçı spor kulübü Elite Men (19-34)    
381 Bahadır Düner Yalova belediye sk derneği Master Men (50-54)    
382 Zafer Yalın Yalova belediye sk derneği Master Men (50-54)    
383 Muhammet Raşit Yılmaz Elite Men (19-34)    
384 Ali Akdağ Master Men (60-64)    
385 Yakup Bünyamin Badem Kapaklı spor bisiklet kulübü Elite Men (19-34)    
386 Ömür Yavuzalp Bozkaya 9 Eylül Cycling Elite Men (19-34)    
387 Halis Akkoç Elite Men (19-34)    
388 Orhan Çayhan Smyrna Train Elite Men (19-34)    
389 Metin Güler Elite Men (19-34)    
390 Gürkan Yılmazoğlu Master Men (35-39)    
391 Fatih Ünal Youth Men (16-18)    
392 Cemal Şahin Nashira Master Men (45-49)    
393 Serkan Kayan Bireysel Master Men (35-39)    
394 Gökhan Dönmez Velocity 216 Elite Men (19-34)    
395 Kaan Özdemir EVR Cycling Club Master Men (40-44)    
396 Sadık Kot Desk Elite Men (19-34)    
397 Muzaffer Efendioğlu ESENYURT BİSİKLET SPOR KÜLÜBÜ Master Men (45-49)    
398 Selçuk Gömleksiz Master Men (40-44)    
399 Abide Çamlıbel Hi-Ride Spor Kulübü Master Women (40-44)    
400 Baturalp Pöge LEFTRIGHTMULTISPORT Elite Men (19-34)    

Subscribe Newsletter